Prostota i elegancja - Aircobra P42

Prostota i elegancja - Aircobra P42

AIRACOBRA P42

Od poczatku Drugiej Wojny Światowej kluczowe znaczenie, przycyzyniające się do sukcesu operacji wojskowych i wpsarcia żołnierzy, miały siły powietrzne. Airacobra był najlepszym samolotem bojowym tamtych czasów, ze szczególnie efektywnymi możliwościami ataku naziemnego. Zegarki Airacobra P42 stanowią nierozerwalne połączenie z hisorią awiacji. Ich tarcza zachowuje prosty, klasyczny design. Patrząc na nią przenosimy się na chwilę do wnętrza kokpitu: wysoki kontrast wskazówek i cyfr zapewnia bardzo dużą przejrzystość i czytelność. Ponadto, odczytanie czasu jest możliwe w każdych warunkach oświetleniowych: od słonecznego dnia po całkowity mrok. A to wszystko dzięki antyrefkelsyjnej powłoce, którą pokryte jest szafirowe szło, oraz zastosowaniu warstwy luminescencyjnej.

Inną, wyróżniającą cechą jest dużych rozmiarów okienko kalendarza, umieszczone na godzinie 3, zapewniające łatwość w odczytaniu daty. Koperty zegarków z serii Airacobra mają średnicę 42 mm i grubość 13,3 mm. Nitowany metalowymi płytkami dekiel nawiązuje bezpośrednio do kadłuba samolotu. Zakręcana koronka stanowi ochronę przed wodą. Zegarki posiadają szwajcarski mechanizm kwarcowy i wodoszczelność do 100 m (10 ATM).

AIRACOBRA P45 CHRONO

Airacobra P45 Chrono jest logiczną ewolucją kolekcji dedykowanej pilotom okresu II Wojny Światowej. Tarcza zegarka posiada zarówno numeryczne jak i wskaźnikowe zaczniki godzinowe, dając poczucie narzędziowości i łatwości w odczycie. Okienko datownika umieszczone jest na godzinie 4. Jego obecność podkreślona została żółto-czarnym indeksem godzinowym. Dodatkowe tarcze chornografu stanowią integralną część zegarka. Są dobrze widoczne, nie zakłócając przy tym jego designu. Zegarek posiada skalę telemetryczną i tachymetr.

 

 

Leave a reply